logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

Ndz Trójcy Świętej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 27 MAJA 2018 r.
1. Składamy serdeczne Bóg zapłać osobom, które sprzątały i złożyły ofiarę w wysokości 50zł z ul. Romualda Traugutta, niestety z ul. Józefa Bema nikt nie przyszedł. Na najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców ulic: Majora Henryka Sucharskiego i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jak zwykle za sprzątających, ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić podczas zbiorowej Mszy świętej do Najświętszego Serca Jezusowego w najbliższy piątek.
2. Polecamy zakup i lekturę prasy katolickiej. Są nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” z dodatkiem na Mundial.
3. W tym tygodniu w czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. „Boże Ciało”. W naszej Parafii Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00. W Strupinie Dużym o 9.30. Jak co roku centralna uroczystość Bożego Ciała z uroczystą procesją dla wszystkich parafii Chełma rozpocznie się w Parafii Rozesłania Apostołów o godz. 10.30. Uroczystość Bożego Ciała będzie przedłużona podczas Wieczoru Chwały organizowanego przez Chełmski Dom Kultury we współpracy z chełmskimi parafiami. Bardzo serdecznie zapraszamy na to wydarzenie o godz. 19:00 na skarpie przy CHDK-u. Hasło tegorocznego Wieczoru Chwały to POKÓJ WAM! Koncerty zespołów Haeven Up oraz CHADEK GOSPEL CHOIR będą przeplatane modlitwą i świadectwami umacniającymi wiarę.
4. Przez cały czerwiec zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, codziennie w naszym kościele o godz. 17:30.
5. W tym tygodniu wypadają: pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek 1 czerwca spowiedź przed poranną Mszą świętą oraz od godz. 17:00, a w godzinach 11:00 – 13:00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W pierwszą sobotę 2 czerwca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7:00.
6. Z racji międzynarodowego Dnia Dziecka oraz dnia, w którym szczególnie czcimy Najświętsze Serce Jezusa mamy ogromną prośbę do Rodziców i Dziadków: Zróbcie piękny duchowy prezent i przyprowadźcie w tym dniu swoje Pociechy na wieczorną Eucharystię, aby zawierzyć je opiece Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy błogosławić każde dziecko z osobna wypraszając potrzebne łaski do prawidłowego rozwoju w łasce u Boga i u ludzi.
7. Na piątek 01 czerwca ks. Arcybiskup udziela wszystkim wiernym naszej archidiecezji oraz przebywającym w niej dyspensy od pokarmów mięsnych. Zachęca jednocześnie do innych form praktyk pokutnych.
8. Najbliższa niedziela będzie „Ogólnopolskim świętem Dziękczynienia za Niepodległość”, z tej racji będziemy dziękować Bogu za 100 lat od odzyskania wolności oraz prosić o dalszą opiekę Opatrzności Bożej nad Polską i Polakami. W tym dniu będzie można złożyć ofiarę do puszki na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
9. Zwyczajem lat ubiegłych będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała w poszczególnych Parafiach Chełma. Tradycyjnie w poniedziałek w czasie oktawy Bożego Ciała wyjdziemy z procesją eucharystyczną na ulice naszej Parafii. Już dzisiaj serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy przez następujące grupy:
• Na skrzyżowaniu ulic: Tadeusza Reytana i Emilii Plater – rodzice dzieci I Komunijnych
• Na ulicy Traugutta – mieszkańcy pobliskich ulic
• W okolicy skrzyżowania ulic Lotniczej i Emilii Plater – Legion Maryi
• Przy ołtarzu polowym – Rada Parafialna
10. W poniedziałek o godz. 18:00 w czasie Oktawy Bożego Ciała, dzieci klas IV przeżywać będą rocznicę I Komunii Św. Zapraszamy dzieci w piątek na spotkanie o godz. 16.30. Po spotkaniu od godz. 17.00 będzie możliwość spowiedzi dla dzieci i ich rodzin.
11. Za dwa tygodnie 9 czerwca w sobotę w naszym mieście przy kościele Rozesłania Świętych Apostołów już po raz 5. będzie organizowany „Sponsorowany Bieg Caritas” i „Sponsorowany Rajd Rowerowy Caritas”. Idea tych akcji polega na tym, że w zamian za włożony wysiłek zawodnika, sponsor biegu przekazuje darowiznę finansową dla potrzebujących dzieci. Rejestracja zawodników i sponsorów na stronie www.biegcaritas.pl
12. Za dwa tygodnie w naszym mieście, w łączności z ogólnopolską inicjatywą, odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Dziękuję, że żyję”. Rozpocznie się on Mszą św. w Parafii św. Rodziny, następnie uczestnicy przejdą ulicami miasta z hasłami propagującymi życie, by na końcu sprawy troski o to życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci zawierzyć u stóp Chełmskiej Matki. Od godz. 14.00 w parku przed bazyliką rozpocznie się festyn rodzinny organizowany przez zespół szkół Arka we współpracy z chełmskimi parafiami. Gwiazdą tego spotkania będzie zespół religijny Arka Noego, którego koncert odbędzie się o godz. 14.00. Przewidziano szereg atrakcji oraz możliwości zabawy i integracji dla każdej rodziny. Podczas festynu będzie prowadzona zbiórka ofiar na rzecz pomocy dzieciom przebywającym w szpitalu i dla niepełnosprawnych. Serdecznie zapraszamy.