logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

Ndz Trójcy Świętej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 16 CZERWCA 2019 r.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Łukaszowi Gronowi za pomoc duszpasterską w dniu dzisiejszym. Przed kościołem po zakończonej Eucharystii będziemy mogli wspomóc jego prace budowlane, które prowadzi w swojej parafii.
 2. Drodzy Parafianie przed nami wielki czas łaski dla naszej Parafii. Do zwyczajowych przeżyć roku liturgicznego dołącza się wydarzenie nawiedzenia naszej wspólnoty przez Figurę św. Michała Archanioła z Gargano. Tak wiele w naszych rodzinach uzależnień, problemów z brakiem przebaczenia i rozwodów, tak wiele różnorakich zniewoleń i uwikłań w sidła pokus złego ducha. Dlatego bardzo serdecznie zachęcamy do tego, aby przez pośrednictwo Tego Księcia Anielskiego, który będzie gościł w znaku poświęconej figury w naszej parafii zawierzyć te wszystkie trudne sprawy Wszechmogącemu Bogu. Zapraszamy w poniedziałek i wtorek w przyszłym tygodniu. W programie m.in.: Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Arch., modlitwa z egzorcyzmem prostym, modlitwa o uratowanie rodzin zagrożonych rozpadem. Prosimy przekazać zaproszenie potrzebującym. Od dzisiejszego dnia rozpoczynamy nowennę do św. Michała Archanioła i Aniołów, która będzie bezpośrednio po nabożeństwie czerwcowym.
 3. Na najbliższą sobotę prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła parafian z ulic: Lotniczej i Sikorskiego.
 4. Polecamy zakup i lekturę prasy katolickiej. Są nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, „Rycerza Niepokalanej” oraz dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” z opaską na rękę.
 5. Trwa zbiórka makulatury przy naszym kościele jeszcze przez ten tydzień. Prosimy przynosić spakowaną makulaturę.
 6. W tym tygodniu w czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. „Boże Ciało”. W naszej Parafii Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00. W Strupinie Dużym o 9.30. Jak co roku centralna uroczystość Bożego Ciała z uroczystą procesją dla wszystkich parafii Chełma rozpocznie się w Parafii Rozesłania Apostołów o godz. 10.30. Uroczystość Bożego Ciała będzie przedłużona podczas Wieczoru Chwały organizowanego przez Chełmski Dom Kultury we współpracy z chełmskimi parafiami. Bardzo serdecznie zapraszamy na to wydarzenie o godz. 19:00 w nowo otwartym Amfiteatrze w Kumowej Dolinie. Specjalnie na tę okazję będą uruchomione linie autobusowe, które będą kursować do godz. 18:30.
 7. Zwyczajem lat ubiegłych będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała w poszczególnych Parafiach Chełma. Tradycyjnie w poniedziałek w czasie oktawy Bożego Ciała wyjdziemy z procesją eucharystyczną na ulice naszej Parafii. Już dzisiaj serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy przez następujące grupy:
 • Na skrzyżowaniu ulic: Tadeusza Reytana i Emilii Plater – Scholka wraz z rodzicami
 • Na ulicy Traugutta – mieszkańcy pobliskich ulic
 • W okolicy skrzyżowania ulic Lotniczej i Emilii Plater – Legion Maryi
 • Przy ołtarzu polowym – Rada Parafialna
 1. W poniedziałek o godz. 18:00 w czasie Oktawy Bożego Ciała, dzieci klas IV przeżywać będą rocznicę I Komunii Św. Zapraszamy dzieci w piątek na spotkanie o godz. 16.30. Po spotkaniu od godz. 17.00 będzie możliwość spowiedzi dla dzieci i ich rodzin.
 2. W tym tygodniu kończymy burzliwy dla edukacji rok szkolny. Ogarniajmy naszą modlitwą nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników edukacji, a szczególnie rządzących, którzy obiecali mądre pochylenie się nad problemami szkolnictwa, aby wypracowali jak najlepsze rozwiązania dla uczących oraz uczniów. Dla młodzieży polecamy bardzo wartościowe wakacyjne spotkanie w duchu religijnym Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie koło Lublina, które odbędą się od 24 do 29 czerwca. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 3. Zapowiedzi przedślubne: Woch Przemysław – kawaler z parafii tutejszej i Surma Katarzyna – panna z par. św. Kazimierza w Chełmie – zapowiedź druga. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi ma obowiązek nas powiadomić.
 4. W wielu miastach w Polsce wprowadza się już od przedszkola rozbudzanie seksualne dzieci za pomocą „edukacji” seksualnej oraz innych programów inspirowanych wytycznymi WHO. Według specjalistów budzi to poważne obawy o wzrost uzależnień od pornografii, dewiacyjnych i kryminalnych zachowań w tej dziedzinie oraz demoralizacją dzieci. Dlatego chcemy się temu przeciwstawić, aby edukować młodzież w odpowiednim czasie i w odpowiedni sposób. Przed kościołem są wolontariusze z Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii”, którzy zbierają podpisy pod projektem ustawy o zmianach w Kodeksie karnym, dotyczącymi karania tych, którzy próbują narzucać chore rozwiązania. Wolontariusze rozdają darmowe broszury, w których są opisane przykłady tej edukacji w krajach zachodnich, które poszły za tymi wskazaniami.