logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

Ndz Miłosierdzia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA „MIŁOSIERDZIA BOŻEGO” – 28 kwietnia 2019r.

 1. W dniu święta naszej parafii pragniemy złożyć naszym Parafianom i Gościom najserdeczniejsze życzenia. Niech będą nimi słowa samego Jezusa Miłosiernego: „Najmilsza Mi jest dusza ta, która wierzy mocno w dobroć Moją i zaufała Mi zupełnie; obdarzam ją swoim zaufaniem i daję jej wszystko, o co prosi.” Kochani niech bezgraniczna ufność w Boże miłosierdzie daje nam wszystkim miłość, radość i pokój w codziennym życiu. Jednocześnie składamy serdeczne Bóg zapłać dzisiejszemu kaznodziei Ks. Prof. Krzysztofowi Rogalskiemu za wygłoszone Słowo umacniające wiarę jak również wspólną modlitwę. Dzisiaj zgodnie z pragnieniem Jezusa godzina 15 jest godziną miłosierdzia. Zapraszamy bardzo serdecznie na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na godz. 15:00 do naszej świątyni.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które angażowały się w przygotowanie naszej świątyni do uroczystości odpustowych. Dziękujemy Paniom sprzątającym kościół w dniu wczorajszym z ulic ks. Berezeckiego, Braci Gierymskich, Grottgera i Podborcza i złożoną ofiarę 190 złotych. Na najbliższą sobotę zapraszamy do pomocy parafian z ulicy Emilii Plater. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza za piękną służbę oraz osobom, które zaangażowały się w przebieg procesji.
 3. W dniu dzisiejszym Caritas obchodzi święto patronalne i rozpoczynamy 75. Tydzień Miłosierdzia w Kościele katolickim. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek przeznaczone na „Fundusz Caritas”.
 4. Jutro uroczystość świętego Wojciecha – głównego patrona Polski (przeniesiona z 23 kwietnia z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego). Zapraszamy na Msze święte w godzinach 7:30 lub 18:00.
 5. Od najbliższej środy rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawianych codziennie o godz. 17.30 w kościele parafialnym, a w kaplicy w Strupinie Dużym w niedziele i uroczystości o godz. 9:00. Prosimy również, aby pielęgnować piękną tradycję majówek przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych – zaopiekujmy się nimi odpowiednio.
 6. W czwartek udamy się do chorych z posługą sakramentalną w godz. 15:00 – 16:00.
 7. W najbliższy piątek przypada uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski i święto narodowe 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Porządek Mszy Św. w naszej świątyni i w kaplicy jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. na cmentarzu.
 8. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek podczas każdej Eucharystii oraz od godziny 17ej. Nabożeństwo I soboty o godz. 7.00.
 9. W najbliższą niedzielę po wieczornej Eucharystii zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie świąteczne, które odbędzie się na plebanii.
 10. Serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w najbliższą niedzielę na godz. 11:00.
 11. Planowana pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej jest odwołana z racji małego zainteresowania.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Patrycja Gierczak, panna z parafii tutejszej i Albin Dudek, kawaler z parafii Wszystkich Świętych w Depułtyczach Królewskich – zapowiedź pierwsza. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących między wymienionymi jest zobowiązany nas o tym powiadomić.

Poprzedni

Następny