logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

Ndz Miłoseirdzia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA „MIŁOSIERDZIA BOŻEGO” – 08 kwietnia 2018r.
1. W dniu święta naszej parafii pragniemy złożyć naszym Parafianom i Gościom najserdeczniejsze życzenia. Niech Miłosierny Bóg daje Wam – zgodnie z modlitwą św. Faustyny – miłosierne oczy, miłosierny słuch, miłosierną mowę, miłosierne ręce i nogi oraz miłosierne serca. Bardzo się cieszymy, że od dzisiejszej uroczystości zaczyna codzienną modlitwę różańcową nowopowstałe Koło Różańcowe im. św. Jana Pawła II – to już piąta róża różańcowa w naszej parafii. Zawierzając się Waszym modlitwom, życzymy obfitych łask od Matki Najświętszej.
2. Zapraszamy bardzo serdecznie na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 15:00 w naszej świątyni.
3. Bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które angażowały się w przygotowanie naszej świątyni do świętowania uroczystości odpustowych. Dziękuję sprzątającym kościół w dniu wczorajszym z ulic: Bazylany, Łanowej i Potockich i za złożoną ofiarę 120zł. Na najbliższą sobotę zapraszam do sprzątania mieszkańców ulic: Wiejska, Graniczna, Parkowa, Żeromskiego, Wyszyńskiego, Litewska i Cisowa. Dziękuję wszystkim Paniom, które przygotowały ciasta na dzisiejszą uroczystość. Dziękujemy naszej Scholi „Iskierki Bożego Miłosierdzia” i Liturgicznej Służbie Ołtarza za ubogacenie liturgii. Za Was wszystkich będziemy się modlić do Miłosierdzia Bożego w najbliższy piątek o godz. 18:00.
4. W dniu dzisiejszym Caritas obchodzi święto patronalne i rozpoczynamy 74. Tydzień Miłosierdzia w Kościele katolickim. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek przeznaczone na „Fundusz Caritas”. Przy tej okazji ministranci będą rozdawać za darmo modlitewniki dotyczące kultu Bożego Miłosierdzia.
5. Polecamy zakup i lekturę wartościowych czasopism katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.
6. Dzisiaj po wieczornej Eucharystii zapraszam wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie świąteczne, które odbędzie się w sali na plebanii.
7. W dniu jutrzejszym obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25 marca z racji wielkiego tygodnia. Zapraszamy na msze o godz. 7:30 lub 18:00.
8. Serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w najbliższą niedzielę na godz. 11:00.
9. W następną niedzielę o godz. 19:00 Krąg Biblijny zaprasza do udziału w nabożeństwie wielkanocnym „DROGA ŚWIATŁA”. Jest to przeżywanie 14 spotkań ze Zmartwychwstałym Jezusem.
10. Dziękujemy ks. Jarosławowi Orkiszewskiemu – ekonomowi diecezjalnemu za celebrację i głoszone Słowo Boże.

Poprzedni

Następny