logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

IX Ndz zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 03 CZERWCA 2018 r.
1. Trwamy w przeżywaniu oktawy Bożego Ciała w poszczególnych Parafiach Chełma. Jutro stacja w naszej parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do jak najliczniejszego i pobożnego uczestnictwa w tym wydarzeniu. Zapraszamy dzieci klas IV wraz z rodzicami, którzy w tym dniu będą przeżywać rocznicę I-ej Komunii Św. oraz dzieci, które w tym roku przyjęły pierwszą Komunię świętą do zaangażowania się w piękny przebieg procesji ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Uroczysta Eucharystia przy ołtarzu polowym obok kościoła o godz. 18:00, a następnie procesja do czterech ołtarzy na naszym osiedlu. Bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy przez następujące grupy: pierwszy ołtarz na skrzyżowaniu ulic Tadeusza Reytana i Emilii Plater przygotowują rodzice dzieci I-o Komunijnych; drugi ołtarz na ulicy Generała Romualda Traugutta – mieszkańcy pobliskich ulic; trzeci ołtarz w okolicy skrzyżowania ulic Lotniczej i Emilii Plater – Legion Maryi i czwarty ołtarz polowy przy kościele – Rada Parafialna.
2. Składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom ulic Majora Henryka Sucharskiego i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego za troskę o porządek w naszej świątyni, piękną dekorację kwiatową i złożoną ofiarę w wysokości 220zł. Na najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców ulic: Generała Jarosława Dąbrowskiego, Generała Józefa Wybickiego i Jana Brzechwy. Dziękujemy również p. Wojciechowi Pajerowi za wykoszenie trawy na działce wokół kościoła. Za sprzątających, ofiarodawców i ich rodziny będziemy się modlić podczas Mszy świętej do Najświętszego Serca Jezusowego w najbliższy piątek.
3. W naszym mieście trwają Dni Kultury Chrześcijańskiej. Organizatorzy zapraszają w najbliższą środę o godz. 16:00 do sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie autorskie z Krzysztofem Ziemcem dziennikarzem TVP 1. Podczas spotkania będzie promowana jego książka pt. „Wysiedleni Akcja Wisła 1947”.
4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianuszków z ziół i kwiatów podczas Eucharystii o godz. 7:30 i 18:00. Ojcowie franciszkanie zapraszają.
5. W najbliższy piątek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W związku z uroczystością nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym i uroczystej Mszy świętej o godz. 18:00. Przez cały czerwiec zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, codziennie w naszym kościele o godz. 17:30.
6. W najbliższą sobotę w naszym mieście przy kościele Rozesłania Świętych Apostołów już po raz 5. będzie organizowany „Sponsorowany Bieg Caritas” i „Sponsorowany Rajd Rowerowy Caritas”. Szczegóły an plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
7. W następną niedzielę w łączności z ogólnopolską inicjatywą w Chełmie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Dziękuję, że żyję”. Rozpocznie się on Mszą św. w Parafii św. Rodziny o godz. 12:00, a następnie uczestnicy przejdą ulicami miasta z hasłami propagującymi życie, by na końcu sprawy troski o to życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci zawierzyć u stóp Chełmskiej Matki. O godz. 14.00 w parku przed bazyliką rozpocznie się festyn rodzinny organizowany przez Zespół Szkół Arka we współpracy z chełmskimi parafiami. Gwiazdą tego spotkania będzie znany zespół Arka Noego, którego koncert odbędzie się o godz. 14.00. Przewidziano szereg atrakcji oraz możliwości zabawy i integracji dla każdej rodziny.
8. W najbliższą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne.
9. CHDK zaprasza na wartościowy film o świętym Pawle Apostole, który będzie wyświetlany w dniach 8, 9, 10 czerwca.
10. Zapowiedzi przedślubne: MATEUSZ DOBROWOLSKI, kawaler z parafii tutejszej i KATARZYNA KINGA GIL, panna z parafii Znalezienia Krzyża Świętego i św. Andrzeja Apostoła w Końskowoli; zapowiedź pierwsza. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi ma obowiązek nas powiadomić.

Poprzedni

Następny