logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

IV Niedziela wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07 MAJA 2017R.

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać osobom z ulic Skorupki i Jaworskiego, które sprzątały kościół na dzisiejszą niedzielę i złożyły ofiarę w wysokości 190 zł. W następną sobotę prosimy o przygotowanie świątyni do uroczystości I-ej Komunii świętej rodziców dzieci przystępujących do tego sakramentu. Piątkowa wieczorna Eucharystia do Miłosierdzia Bożego jest ofiarowana za naszych dobrodziejów.
  2. Polecamy zakup i lekturę czasopism katolickich: Rycerz Niepokalanej, Gość Niedzielny i Niedziela.
  3. Dzisiaj w kaplicy w Strupinie Dużym grupa 29 dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczy w Eucharystii. Gratulujemy rodzinom tych dzieci i p. katechetce Renacie Szumiło pięknego przygotowania do osobistego spotkania z żywym Bogiem. Obdarowanym życzymy, aby Pan Jezus pomagał Wam w każdej chwili życia. Zapraszamy dzieci z rodzicami do udziału w “Białym Tygodniu” od jutra do piątku o godz. 16:00 Eucharystia z nabożeństwem majowym.
  4. Od dzisiejszej niedzieli w Kościele katolickim rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bogu w kapłaństwie i w zakonie. Zachęcamy do usilnej modlitwy w tych intencjach, aby nie zabrakło szafarzy sakramentów świętych.
  5. W poniedziałek 8 maja obchodzimy uroczystość głównego patrona Polski i naszej archidiecezji św. Stanisława bpa i męczennika. Tego dnia nasz Ks. Arcybiskup obchodzi imieniny, otoczmy go modlitewną pamięcią. Msze święte w naszym kościele o godz. 7:30 i 18:00.
  6. 13 maja w sobotę przypada setna rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji serdecznie zachęcamy wiernych do odkrycia na nowo tekstów objawień fatimskich i do życia według wskazań Pani Fatimskiej. W tym dniu zapraszamy na godzinę 18:00 do naszej świątyni gdzie odprawimy uroczystą Eucharystię i procesję fatimską ze świecami.
  7. Zapowiedzi przedślubne: 1/ Tomasz Bochniak, kawaler parafii Trójcy Świętej w Chełmie i Aleksandra Szlęzak, panna parafii tutejszej, zapowiedź druga. 2/ Dawid Grybel, kawaler z parafii św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie i Aleksandra Jagodzińska, panna z parafii tutejszej, zapowiedź druga. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafii naszej.
  8. W następną niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11:00, czworo dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię świętą. Prosimy o modlitwę za nich i ich rodziny.
  9. W sierpniu organizujemy z Parafii wakacyjne kolonie rekolekcyjno – wypoczynkowe dla dzieci i młodzieży w górach. Osoby które już się zapisały, lub są zainteresowane prosimy w najbliższym czasie  o wpłacenie 100 zł zaliczki, jak również dostarczenie danych osobowych, w celu uporządkowania listy wyjeżdżających.
  10. Dziękujemy Ks. Witoldowi Pietrasiukowi za wygłoszone płomienne kazania i zapraszamy na projekcję filmu o przesłaniu fatimskim i miłosierdziu Bożym dziś o godz. 19:00 w naszym kościele. W związku z tym spotkanie Kręgu Biblijnego w dniu dzisiejszym jest odwołane.