logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

IV Ndz Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 25.04.2021r.

  1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy 58. Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Widzimy, że jest coraz mniej księży i jeżeli nie podejmiemy zdecydowanych kroków, aby budzić powołania w sercach ludzi młodych, to za kilkanaście lat nie będzie już takiego komfortu z dostępnością do posługi sakramentalnej. Dlatego módlmy się gorliwie do Boga o to, by wzbudzał w sercach młodych ludzi miłość i odwagę do pójścia za Chrystusem i świętej służby Kościołowi.
  2. Zapraszamy dzisiaj na godz. 19:00 na nabożeństwo Drogi Światła. Trzeba wziąć ze sobą świecę. Będziemy przemieszczać się ulicami naszego osiedla w bezpiecznych odległościach po chodnikach.
  3. Dziękujemy Parafianom z ulicy Hrubieszowskiej za troskę o porządek w naszej świątyni i złożoną ofiarę 265zł. Na najbliższą sobotę zapraszamy do troski o nasz kościół Parafian z ulic: Mościckiego i Sowińskiego.
  4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” z pięknym obrazkiem św. Józefa.
  5. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższą środę po wieczornej Eucharystii w sali dolnego kościoła.
  6. W najbliższą sobotę rozpoczynamy miesiąc maryjny – maj. Codziennie o godz. 17:30 w naszej świątyni zapraszamy na nabożeństwa „majowe”, ku czci Matki Najświętszej. W kaplicy w Strupinie te nabożeństwa bezpośrednio po Mszy świętej. Zachęcamy również, aby pielęgnować piękną tradycję „Majówek” przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych – zaopiekujmy się nimi odpowiednio.
  7. 1 maja wypada pierwsza sobota miesiąca i wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi i św. Józefa o godz. 17:00 – będziemy się modlić za wszystkich ludzi pracy i za wszystkie rodziny naszej parafii o opiekę św. Józefa i N.M.P.
  8. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I-ej Komunii świętej ze szkół chełmskich odbędzie się w najbliższy wtorek: I grupa o godz. 16:00, a II grupa o godz. 16:45 w kościele. Natomiast dla dzieci ze Strupina w najbliższy czwartek też o godz. 16:30 w kaplicy w Strupinie Dużym. Serdecznie zapraszamy.
  9. Zapowiedzi przedślubne: Michał Zając, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Anna Lus, panna z parafii Świętego Jana Chrzciciela w Józefowie-Michalinie – zapowiedź druga. Krzysztof Łobaczuk, kawaler z parafii tutejszej i Angelika Adamek, panna z parafii św. Brata Alberta w Lublinie – zapowiedź pierwsza. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących między wymienionymi jest zobowiązany nas o tym powiadomić.