logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

IV Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ADWENTU – 22.12.2019 r.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby Parafii z racji opłatków. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom, którzy zaangażowali się w pomoc przy dostarczeniu poświęconych opłatków do domów naszych parafian. Z zebranych ofiar planujemy ubogacenie wystroju prezbiterium naszej świątyni.
 2. Dziękujemy Parafianom z ul. Wojsławickiej 21, 23 i 25 za sprzątanie w naszej świątyni i złożoną ofiarę 188 zł – Msza św. w Waszej intencji będzie odprawiona 1 stycznia o godz. 18ej. Na najbliższą sobotę na godz. 9:00 zapraszamy do pomocy przy sprzątaniu kościoła Parafian z ul. Bazylany, Potockich i Łanowa.
 3. Są jeszcze w zakrystii do nabycia świece Caritas i kalendarze Maryjne. Zachęcamy do nabywania świątecznych podwójnych numerów prasy katolickiej w cenie 10zł. W Niedzieli płyta z Kolędami w wykonaniu Golec Uorkiestra. Dla dzieci Mały Gość z ciekawą kostką do gry w czynienie miłości.
 4. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msza św. o godz. 6:00, a po niej ostatnia nowenna do Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Natomiast bardzo serdecznie zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00 w kaplicy w Strupinie Dużym, a o północy w kościele parafialnym. Zadbajmy o religijny charakter wigilii w naszych domach. Gdyby do kogoś nie dotarły jeszcze opłatki na stół wigilijny zapraszamy do zakrystii.
 5. W najbliższą środę uroczystość Narodzenia Pańskiego. Serdecznie zapraszamy całe rodziny do uczestnictwa w Eucharystii w kaplicy w Strupinie Dużym o 9:30, lub w kościele parafialnym w godz. 11:00 i o 18:00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 7.30 w kościele i na cmentarzu komunalnym.
 6. We czwartek święto Św. Szczepana – drugi dzień świąt, porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę, nie będzie Mszy św. na cmentarzu. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
 7. W piątek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – zapraszamy na Mszę świętą w naszym kościele w godz. 7:30, podczas której poświęcimy wino i będziemy częstować wiernych.
 8. Od piątku rozpoczynamy wizytę duszpasterską w gościnnych domach naszych Parafian. Bardzo serdecznie prosimy, by wiedząc wcześniej o tym spotkaniu, rodziny tak zorganizowały swoje zajęcia, abyśmy mogli się wszyscy spotkać. Prosimy o przygotowanie ołtarzyka z krzyżem, wodą święconą z kropidłem i księgą Pisma św. Dzieci i młodzież uczęszczających na katechizację prosimy o zeszyty do religii. Niech to spotkanie będzie czasem wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże dla naszych rodzin i domostw oraz możliwością rozmowy z kapłanem. Tradycyjnie też, na miarę naszych możliwości, jest to sposobność, by rodziny w myśl przykazania kościelnego wsparły swoją ofiarą starania materialne parafii. Program wizyty podamy w drugi dzień świąt.
 9. W przyszła niedzielę nasza scholka „Iskierki Bożego Miłosierdzia” będą kolędować podczas Mszy świętych. Zachęcamy do wsparcia ofiarami ich działalności.
 10. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny. Uroczystości odpustowe w kościele na osiedlu Słonecznym. Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza na sumę odpustową o godz. 12:00. W związku z tym nie będzie Mszy św. na cmentarzu komunalnym.
 11. Ofiary składane na tacę w przyszła niedzielę przeznaczamy na opłacenie ogrzewania w kościele.