logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

III Ndz zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 STYCZNIA 2018R.
1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzinom, które nas przyjęły w swoich domach. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na rzecz parafii. Był to wspaniały czas bezpośrednich spotkań z rodzinami i rozmów duszpasterskich. Często poruszaliśmy temat zaangażowania się w grupach duszpasterskich działających w naszej parafii. Dlatego ponawiamy zachętę do włączania się do: Koła Żywego Różańca – spotkania odbywają się raz w miesiącu w pierwszą sobotę miesiąca, do Koła Przyjaciół Radia Maryja – spotkania odbywają się raz w miesiącu 16 dnia miesiąca, do Kręgu Biblijnego – spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu w niedzielę po wieczornej Eucharystii, do Legionu Maryi – spotkania odbywają się co tydzień we wtorki. Dla dzieci i młodzieży też mamy wiele propozycji kształtowania wiary i przybliżania się do Boga: Scholka „Iskierki Bożego Miłosierdzia” – spotykają się co tydzień w soboty o godz. 15ej i śpiewają podczas Mszy św. na 11ą, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – spotkania w każdy piątek po wieczornej Mszy św., Ministranci i Lektorzy – spotykają się na zbiórkach raz w tygodniu i służbie przy ołtarzu. Szczegółowe informacje o grupach na naszej stronie internetowej i u odpowiedzialnych.
2. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Paderewskiego za sprzątanie świątyni i złożoną ofiarę 190 zł. Na przyszłą niedzielę prosimy o podobną troskę mieszkańców z ulic: Ks. Berezeckiego, Grottgera, Podborcze i Braci Gierymskich. Wszystkich naszych dobrodziejów, ofiarodawców polecać będziemy w piątkowej wieczornej Mszy do Miłosierdzia Bożego.
3. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, są nowe numery dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” z niespodzianką, miesięcznik „Egzorcysta”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
4. Uwaga narzeczeni! W dniach 9 i 10 oraz 23 i 24 lutego (to są dwa weekendy) przeprowadzimy w naszej parafii cykl nauk przedmałżeńskich dla par narzeczonych. Zapraszamy na msze święte o godz. 18:00, a po nich na nauki do sali pod kościołem.