logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

III Ndz WP

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020 r.

  1.  W związku z aktualną sytuacją epidemiczną musimy podjąć następujące kroki: wszystkie spotkania grup duszpasterskich oraz Msze święte niedzielne w kaplicy na cmentarzu zawieszamy aż do odwołania; na Msze święte do kościoła prosimy, aby przychodziły głównie osoby, które zamówiły modlitwę w danej intencji i ich bliscy, oczywiście o ile stan zdrowia na to pozwala, my kapłani będziemy sprawować codziennie Eucharystię w wyznaczonych intencjach; ponieważ nasz Ks. Arcybiskup wydał dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej, bardzo prosimy, aby korzystać z uczestnictwa w Eucharystii przez transmisję telewizyjną, radiową bądź internetową, oczywiście w godny sposób; my kapłani codziennie o godz. 20.30 będziemy podejmować modlitwę różańcową, aby Bóg oddalił od ludzkości zagrożenie chorobami duszy i ciała, za chorych o dar zdrowia oraz abyśmy się nawracali i czynili pokutę; nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkie Żale w tym tygodniu odwołujemy i prosimy, aby odprawiać je w domach rodzinnych. Jest to okazja do powrotu w praktykowaniu modlitwy rodzinnej. Ponadto w najbliższym czasie zgodnie z ostatnimi wytycznymi KEP w naszym kościele w podczas liturgii będą obowiązywały następujące zasady: podczas Eucharystii niedzielnych będzie włączone nagłośnienie na zewnątrz; zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę; znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk; cześć krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego; należy powstrzymać się od oddawania czci relikwiom przez pocałunek czy dotknięcie; rezygnujemy z napełniania kropielnic wodą święconą; zgodnie z Tradycją Kościoła po każdej mszy świętej będziemy śpiewać suplikację przebłagalną.
  2. Dziękujemy bardzo Parafianom z ulicy Emilii Plater za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 290zł. Na przyszłą sobotę zapraszamy Parafian z ulic Ks. Skorupki – domy wolno stojące i Jaworskiego.
  3. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są nowe numery „Niedzieli” w której znajdziemy bardzo przydatną książeczkę dotyczącą spowiedzi, „Gościa Niedzielnego” i dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.
  4. Młodzież z naszego KSM-u prowadzi kiermasz palm przed kościołem. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na dofinansowanie wyjazdu młodzieży z naszej parafii na ŚDM.
  5. W najbliższą środę przypada uroczystość św. Józefa – oblubieńca N.M.P. Msze święte w naszym kościele o godz. 7:30 i 18:00. W parafii Klesztów wprowadzenie nowego proboszcza ks. Tomasza Fideckiego. Prośmy Boga przez orędownictwo tego wielkiego Patrona Kościoła i Rodzin, aby uprosił łaskę oddalenia epidemii od świata i wspomógł chorych w powrocie do zdrowia.