logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

III Ndz WP

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019 r.

  1. Trwamy w świętym czasie wielkiego postu. Walka duchowa poprzez wyrzeczenia, modlitwę i jałmużnę jest naszą mocą przeciwko Złemu. Katolik w tym czasie powstrzymuje się od udziału w zabawach, od spożywania napojów alkoholowych i wszelkich używek, aby w ten sposób wynagrodzić Panu Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i obrażania Go. Za pobożny udział w nabożeństwach wielkopostnych Kościół święty katolicki udziela wiernemu odpustu zupełnego. Dlatego zapraszamy do kościoła na Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 17.00 i Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.30. W kaplicy w Strupinie Dużym: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 15.30 a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 9.00. Za niespełna 2 tygodnie rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne – ogarnijmy modlitwą rekolekcjonistę Ks. Rafała Furtaka – wikariusza parafii NSJ w Lublinie i siebie wzajemnie, aby ten czas był jak najbardziej błogosławiony.
  2. Dziękujemy bardzo parafianom z ulicy Reytana za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 210zł. Na przyszłą sobotę zapraszamy parafian z ulic Traugutta i Bema.
  3. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy bardzo przydatny rachunek sumienia. Przy wyjściu ze świątyni ministranci rozdają bezpłatny egzemplarz wartościowego czasopisma „Miłujcie się”. Niech to będzie zachęta do sięgania po treści, które pomagają w rozwoju wiary – zwłaszcza w czasie wielkiego postu.
  4. W dniu jutrzejszym będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania N.M.P. Zapraszamy na Msze święte do naszego kościoła w godzinach 7:30, 11:00 i 18:00. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia; zachęcamy wiernych do podejmowania duchowej adopcji dziecka poczętego. Na każdej Eucharystii będzie można podjąć dzieło pomocy modlitewnej względem dziecka zagrożonego utratą życia.
  5. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę świętą z nauką w najbliższą niedzielę 31 marca o godz. 11:00 w kościele parafialnym.
  6. Od następnej niedzieli do niedzieli palmowej włącznie młodzież z naszego KSM-u i LSO będzie prowadzić kiermasz palm przed kościołem. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu dzieci i młodzieży z naszej parafii.
  7. Zapowiedzi przedślubne: Kamil Wlizło, kawaler i Iwona Szulga, panna; oboje z parafii tutejszej – zapowiedź pierwsza. Każdy, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
  8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach autokarowych z naszej parafii. 4 i 5 maja (sobota i niedziela) organizujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych w Jarosławiu, Kalwarii Pacławskiej i Przemyślu. Zapisy chętnych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Koszt 180 zł – obejmuje przejazd, ubezpieczenie, 2 obiady i śniadanie oraz opłatę za nocleg i przewodników. Serdecznie zapraszamy. Natomiast pod koniec wakacji to jest od 24 sierpnia do 2 września planujemy 10 dniową pielgrzymkę śladami św. Stanisława Kostki przez Czechy, Austrię, Niemcy, Włochy i Węgry. Koszt 1250zł i 410€. Szczegółowy program tej pielgrzymki można pobrać w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

Poprzedni

Następny