logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

III NDZ WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 01.05.2022r.

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg uroczystości odpustowych w zeszłą niedzielę.
  2. W dniu dzisiejszym w całej Polsce przeżywamy Niedzielę Biblijną, która jednocześnie rozpoczyna XIV Tydzień Biblijny pod hasłem  „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. W ramach narodowego dnia czytania Pisma Świętego nasi bracia i nasze siostry z Kręgu Biblijnego w najbliższą niedzielę po każdej Mszy świętej przez kwadrans będą czytać fragmenty Ewangelii świętego Łukasza. W najbliższą środę spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Eucharystii w sali pod kościołem.
  3. Rozpoczynamy miesiąc maryjny – maj. Codziennie o godz. 17:30 w naszej świątyni zapraszamy na nabożeństwa „majowe”, ku czci Matki Najświętszej. W kaplicy w Strupinie te nabożeństwa bezpośrednio po Mszy świętej.
  4. W najbliższy wtorek 3 maja będziemy świętować uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zapraszamy na Msze święte według układu niedzielnego.
  5. Dzisiaj ostatnia szansa, aby zapisać się do bierzmowania na przyszły rok. Zapraszamy uczniów klas 7-ych SP, bądź starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do tego sakramentu. Przypominamy, że zgodnie z wytycznymi Wydziału Katechetycznego, sakrament bierzmowania młodzież przyjmuje w swojej parafii.
  6. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-ej Komunii świętej ze szkół chełmskich odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 16:30 w kościele. Natomiast dla rodziców dzieci ze Strupina w najbliższą środę o godz. 16:00 w kaplicy w Strupinie Dużym. Serdecznie zapraszamy.
  7. W tym tygodniu wypadają eucharystyczne dni miesiąca: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na godz. 17:30 zapraszamy do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele, w piątek od godz. 17-ej spowiedź pierwszopiątkowa, chorych odwiedzimy w godzinach 12:00 – 13:00. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18-ej.
  8. Dziękujemy Paniom z ulic Ks. Berezeckiego, Grottgera i Braci Gierymskich za troskę o porządek w naszej świątyni i złożoną ofiarę 160 zł. Na najbliższą sobotę zapraszamy do troski o nasz kościół Parafian z ulicy Emilii Plater.
  9. Odwołujemy dzisiejsze nabożeństwo Drogi światła z racji katechez neokatechumenalnych.
  10. Zapowiedzi przedślubne: Katarzyna Potocka z parafii tutejszej i Michał Jarzembiński z parafii w Wierzbicy – zapowiedź druga. Łukasz Marcin Kuchta i Kamila Czapla oboje z parafii tutejszej – zapowiedź druga. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących między wymienionymi jest zobowiązany nas o tym powiadomić.