logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

III Ndz Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18.04.2021r.

  1. W dniu dzisiejszym w całej Polsce przeżywamy Niedzielę Biblijną, która jednocześnie rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny pod hasłem „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”.Celem tego wydarzenia jest odkrywanie bogactwa Słowa Bożego w osobistym życiu. Dzisiaj odbywa się też w naszej Ojczyźnie piąty narodowy dzień czytania Pisma Świętego. W związku z tym nasi siostry i bracia z Kręgu Biblijnego po każdej Mszy świętej przez kwadrans będą czytać fragmenty Ewangelii świętego Marka. Zachęcamy żeby pozostać i posłuchać.
  2. Dziękujemy Pani z ulicy Wyszyńskiego za troskę o porządek w naszej świątyni. Na najbliższą sobotę zapraszamy do troski o nasz kościół Parafian z ulicy Hrubieszowskiej domy jednorodzinne.
  3. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi numerami prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny i Egzorcysta.
  4. Składamy serdeczne Bóg zapłać diakonowi Maciejowi za pomoc w dniu dzisiejszym w naszej parafii i życzymy obfitych darów Bożych na bezpośrednie przygotowania do święceń kapłańskich i jak najlepszą obronę pracy magisterskiej. Bóg zapłać Wam drodzy Parafianie za ofiary składane dzisiaj na rzecz Seminarium Duchownego w Lublinie.
  5. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-ej Komunii świętej ze szkół chełmskich odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 16:30 w kościele. Natomiast dla rodziców dzieci ze Strupina w najbliższy czwartek też o godz. 16:30 w kaplicy w Strupinie Dużym. Serdecznie zapraszamy.
  6. W najbliższy piątek będziemy świętować uroczystość głównego patrona Polski św. Wojciecha biskupa i męczennika. Zapraszamy na Msze święte w godz. 7:00 i 18:00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje katolików wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła w najbliższą niedzielę o godz. 19-ej. Będziemy przemieszczać się ulicami naszego osiedla w bezpiecznych odległościach idąc po chodnikach. Trasa będzie następująca: ul. Grottgera, Reytana, Bema, Traugutta, Paderewskiego, Langiewicza, Plater, Lotnicza i powrót do świątyni.
  8. Zapowiedzi przedślubne: Michał Zając, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Anna Lus, panna z parafii Świętego Jana Chrzciciela w Józefowie-Michalinie – zapowiedź pierwsza. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących między wymienionymi jest zobowiązany nas o tym powiadomić.