logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

II NDZ ADWENTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU

06.12.2020 r.

  1. Dzisiaj w Kościele polskim dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Ofiary składane do puszki przy wyjściu ze świątyni są przeznaczone na ten cel. Dzisiaj również wspominamy św. Mikołaja biskupa Miry – patrona między innymi dzieci i potrzebujących. Życzymy wszystkim, aby ten święty mobilizował nas wszystkich do pomocy potrzebującym.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z ulic Mościckiego i Sowińskiego za sprzątanie świątyni i złożoną ofiarę 120 złotych. Na najbliższą sobotę zapraszamy Parafian ulicy Langiewicza – uwaga z racji rekolekcji na godz. 14:00!
  3. W przedsionku kościoła do nabycia prasa katolicka. Są nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Jest też kilka kalendarzy misyjnych na 2021 rok za dobrowolną ofiarę na rzecz pomocy misjonarzom.
  4. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w roratach od poniedziałku do soboty o godz. 6:00 w naszym kościele oraz w soboty o godz. 7:00 w kaplicy w Strupinie. Prosimy rodziców dzieci, przygotowujących się do pierwszej Komunii jak również kandydatów do bierzmowania, abyście podjęli trud wcześniejszego wstania i uczczenia Najświętszej Maryi Panny.
  5. Przy wyjściu ze świątyni spotkacie młodzież z naszego KSM-u. Chcą pomóc naszemu hospicjum w rozprowadzeniu kalendarzy. Weźmy te kalendarze i wspomóżmy hojnie to szlachetne dzieło pomocy ludziom terminalnie chorym.
  6. Są już świece Caritas na stół wigilijny, które można nabyć w zakrystii. Zakupując taką świecę składamy ofiarę na rzecz Wigilijnego Dzieła Caritas.
  7. Poświęcone opłatki na stół wigilijny są przygotowane – można się częstować. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej odpowiedzialności za stan materialny naszej świątyni. Za każdy grosz złożony z serca, składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Zapraszamy na Msze święte w godz. 6:00 i 18:00 oraz na nabożeństwo w Godzinie Łaski, które będzie od godz. 12ej do 13-ej. Zgodnie z tym, o co prosiła Matka Boża: „Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga”. Widzimy jak wiele dzisiaj potrzeba modlitwy o nawrócenie grzeszników, dlatego zapraszamy we wtorek na godz. 12ą. Na tym nabożeństwie będzie można przyjąć Cudowny Medalik Niepokalanej.
  9. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach i spowiedzi adwentowej, które odbędą się w tym tygodniu od piątku do niedzieli. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. dr Grzegorz Ogorzałek – ojciec duchowny lubelskiego Seminarium Duchownego.