logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

I Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2017 r.

 

  1. W dniu dzisiejszym dokonujemy wyboru nowej Rady Parafialnej. W przedsionku kościoła znajdują się stoliki z kartkami i długopisami. Bardzo prosimy Parafian o zapisanie na kartce maksymalnie dwóch nazwisk z imionami i wrzucenie do urny wyborczej. Listy kandydatów są wywieszone na tablicach w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii. Proszę sprawdzić nazwiska kandydatów, bo kilka osób wcześniej zgłoszonych nie zgodziło się na kandydowanie. W najbliższą niedzielę ogłosimy listę wybranych radnych, a 17 grudnia nastąpi uroczyste zaprzysiężenie nowej rady.
  2. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Hrubieszowskiej za troskę o porządek w naszej świątyni, za złożoną ofiarę 140 zł. Dziękujemy również Paniom za przygotowanie pięknej adwentowej dekoracji. Sprzątających, ofiarodawców i ich rodziny polecać będziemy w piątkowej Mszy Matki Najświętszej ponieważ w tym dniu obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W sobotę zapraszamy do troski o nasz kościół mieszkańców z ulic Mościckiego i Sowińskiego. Jednocześnie prosimy na czas adwentu nie dekorować kościoła kwiatami z racji stałej dekoracji adwentowej.
  3. Dzisiejszą niedzielą wkraczamy w czas adwentu, który ma nas przygotować na spotkanie z Chrystusem w wieczności oraz do głębokiego przeżycia duchowego nadchodzących świąt Narodzenia Pańskiego. Już dziś zachęcamy do udziału w rekolekcjach adwentowych, które rozpoczną się od piątku 15 grudnia i potrwają do niedzieli 17 grudnia, a poprowadzi je Ks. Mirosław Bończoszek – proboszcz parafii Świętej Rodziny w Chełmie. Prośmy w codziennych modlitwach za ks. Mirosława i za nas, o jak najlepsze owoce tego czasu.
  4. Bardzo serdecznie zapraszamy całe rodziny do udziału w mszach św. ku czci N.M.P. tzw. ”Roratach” odprawianych codziennie oprócz niedziel o godz. 7.00. Dla najmłodszych przygotowaliśmy przechodnią figurkę dzieciątka Jezus.
  5. W najbliższych dniach przedstawiciele jeszcze urzędującej Rady Parafialnej odwiedzą rodziny naszej Parafii, roznosząc poświęcone dzisiaj opłatki na stół wigilijny. Przyjmijmy ich z należytym szacunkiem. Już dziś pragnę podziękować wszystkim za złożone ofiary z racji opłatków. A radnych zapraszam po opłatki i listy. Z ofiar opłatkowych chcemy wykonać podjazd przy schodach wejścia głównego. Proszą o to zarówno osoby starsze jak i mamy z wózkami dziecięcymi.
  6. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi numerami prasy katolickiej. Są jeszcze Małe Goście, w których dla dzieci jest lampion na roraty.
  7. Zgodnie z wieloletnią tradycją od dziś do III niedzieli adwentu w przedsionku kościoła wystawiony jest pojemnik, do którego możemy składać słodycze, zabawki i trwałe produkty żywnościowe. Przed świętami z zebranych rzeczy młodzież z naszej Parafii przygotuje paczki świąteczne, z którymi odwiedzi dzieci z rodzin potrzebujących pomocy.
  8. Stowarzyszenie „25+ Nasza Przyszłość” działające na terenie Chełma, zaprasza wszystkich, którzy w swoich rodzinach mają osoby po 25 roku życia ze znacznym stopniem niepełnosprawności do skorzystania z pomocy, którą oferują. Szczegółowe informacje umieszczone są na plakatach w gablocie ogłoszeniowej.
  9. W niedzielę za tydzień zapraszamy dzieci, przygotowujące się do Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 11:00, podczas której dokonamy poświęcenia medalików. Liczymy na niezawodną obecność.
  10. Zapraszamy dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 na spotkanie Kręgu Biblijnego.

Poprzedni

Następny