logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

I Ndz Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2018 r.

 

  1. Dzisiejszą niedzielą wkraczamy w czas adwentu, który ma nas przygotować na spotkanie z Chrystusem w wieczności oraz do głębokiego przeżycia duchowego nadchodzących świąt Narodzenia Pańskiego. Już dziś zachęcamy do udziału w rekolekcjach adwentowych, które rozpoczną się od piątku 14 grudnia i potrwają do niedzieli 16 grudnia, a poprowadzi je Ks. Waldemar Taracha – proboszcz parafii św. Wawrzyńca z Rogóźna. W adwencie przeżywamy msze św. ku czci N.M.P. tzw. ”Roraty”. W ten sposób razem z Maryją uczymy się jak przyjmować wolę Bożą. Zapraszamy bardzo serdecznie na roraty odprawiane w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 7.30 oraz w środy i soboty o godz. 18:00.
  2. Dziękujemy parafianom z ul. Emilii Plater za troskę o porządek w naszej świątyni, za złożoną ofiarę 310 zł. Dziękujemy również Paniom za przygotowanie pięknej adwentowej dekoracji. Sprzątających, ofiarodawców i ich rodziny polecać będziemy w piątkowej wieczornej Mszy św. W najbliższą sobotę zapraszamy do troski o nasz kościół parafian z ulic ks. Skorupki – domki i Jaworskiego. Jednocześnie prosimy na czas adwentu nie dekorować kościoła kwiatami z racji stałej dekoracji adwentowej.
  3. Stowarzyszenie Hospicjum Domowe Ks. Malinowskiego proponuje zakup cegiełek na wsparcie ich działalności. Tymi cegiełkami są kalendarze na przyszły rok. Można je nabyć od ministrantów przy wyjściu ze świątyni za dobrowolną ofiarę.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed poranną Eucharystią i od g. 17:00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu w godzinach od 10:00 do 12:00.
  5. W najbliższych dniach przedstawiciele Rady Parafialnej odwiedzą rodziny naszej Parafii, roznosząc poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przyjmijmy ich z należytym szacunkiem. Już dziś pragnę podziękować wszystkim za złożone ofiary z racji opłatków. Z ofiar opłatkowych chcemy ubogacić wystrój prezbiterium w naszym kościele.
  6. Zgodnie z wieloletnią tradycją od dziś do III niedzieli adwentu w przedsionku kościoła wystawiony jest pojemnik, do którego możemy składać słodycze, zabawki i trwałe produkty żywnościowe. Przed świętami z zebranych rzeczy młodzież z naszej Parafii przygotuje paczki świąteczne, z którymi odwiedzi dzieci z rodzin potrzebujących pomocy.
  7. Jak co roku Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic organizują zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Chodzi o sprzęt RTV i AGD. Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy kościele w dniach 13 grudnia (czwartek) od samego rana i w piątek do godz. 13:00. W poprzednich latach dzięki tej akcji udało się sfinansować m.in. wsparcie zakupu nowoczesnych inkubatorów dla szpitala w Anyama na Wybrzeżu Kości Słoniowej, dofinansować żłobek dla dzieci prowadzony przez siostry Benedyktynki Misjonarki w Ekwadorze. W tym roku przychody z akcji wspomogą akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.
  8. W następną niedzielę przed kościołem będzie zbiórka ofiar do puszki na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

Poprzedni

Następny