logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

I Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU – 01.12.2019 r.

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy adwent, czas szczególnej refleksji nad tym, czy czuwamy i jesteśmy gotowi przyjąć Jezusa do swojego życia, do naszych rodzin. Przewodniczką i mistrzynią takiej postawy jest Matka Najświętsza. Dlatego zapraszamy do uczestnictwa w roratach odprawianych w dni powszednie o godz. 6:00. Roraty w Strupinie Dużym w soboty o godz. 7:00. Już dziś zachęcamy do udziału w rekolekcjach adwentowych, które rozpoczną się od piątku 13 grudnia i potrwają do niedzieli 15 grudnia, a poprowadzi je Ks. Marek Lubelski – proboszcz parafii N.M.P. Matki Kościoła w Brzeźnie.
  2. Dziękujemy Parafianom ze Strupina Małego za troskę o blask w naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę 408 zł. Dziękujemy również Paniom za przygotowanie pięknej adwentowej dekoracji. Sprzątających, ofiarodawców i ich rodziny polecać będziemy w piątkowej wieczornej Mszy św. W najbliższą sobotę zapraszamy do troski o nasz kościół Parafian z ulic: Tuzinek i Wojsławicka bloki nr 17 i 19. Jednocześnie prosimy na czas adwentu nie dekorować kościoła kwiatami z racji stałej dekoracji adwentowej.
  3. Stowarzyszenie Hospicjum Domowe Ks. Malinowskiego prosi o wsparcie finansowe poprzez zakup cegiełek: kalendarzy ściennych na przyszły rok. Można je nabyć od ministrantów przy wyjściu ze świątyni za dobrowolną ofiarę wrzucaną do puszki.
  4. W tym tygodniu wypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź przed poranną Eucharystią oraz od godz. 17:00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu w godzinach od 11:00 do 12:00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:30.
  5. W najbliższych dniach przedstawiciele Rady Parafialnej odwiedzą rodziny naszej Parafii, roznosząc poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przyjmijmy ich z należytym szacunkiem. Już dziś pragnę podziękować wszystkim za złożone ofiary z racji opłatków. Z ofiar opłatkowych chcemy ubogacić wystrój prezbiterium w naszym kościele.
  6. Zgodnie z wieloletnią tradycją od dziś do III niedzieli adwentu w przedsionku kościoła wystawiony jest pojemnik, do którego możemy składać słodycze, zabawki i trwałe produkty żywnościowe. Przed świętami z zebranych rzeczy młodzież z KSM-u przygotuje paczki świąteczne, z którymi odwiedzi dzieci z rodzin potrzebujących pomocy.
  7. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym „Podajmy sobie ręce” w Chełmie zaprasza na uroczystą Mszę św. za dzieci i osoby niepełnosprawne, ich rodziny oraz wszystkie osoby z nimi współpracujące. Eucharystia obędzie się 5 grudnia o godz. 11:00 w kościele Chrystusa Odkupiciela.
  8. Zespół muzyczny Good God zaprasza na koncert, który odbędzie się w CHDK 12 grudnia o godz. 19:30. Bilety w cenie 20zł do nabycia online lub w kasie CHDK.
  9. Najbliższa niedziela jest uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W tym dniu Maryja w godzinie łaski t.j. o 12-ej sprawia, że niebo się otwiera i na świat wylewają się fale łask. Zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I-ej Komunii na Mszę św. o godz. 11:00 i spotkanie z poświęceniem medalików, podczas którego zawierzymy Wasze rodziny opiece Niepokalanej w godzinie łaski. W następną niedzielę przed kościołem będzie zbiórka ofiar do puszki na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
  10. Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom Bożej pomocy i pomocy Matki Najświętszej w owocnym przeżyciu adwentu. Niech Bóg nam w tym błogosławi.

 

Poprzedni

Następny