logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

I ADWENTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2020 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Św. Jan Chrzciciel wzywa nas, abyśmy prostowali ścieżki dla Pana i równali pagórki dla Niego. Pomocą w nawracaniu się do Boga jest dla nas Matka Najświętsza. Dlatego zapraszamy do uczestnictwa w roratach odprawianych w dni powszednie o godz. 6:00. Roraty w Strupinie Dużym w soboty o godz. 7:00. Dla dzieci na każdych roratach będzie losowanie figurek świętych. Aby w przeżywanie adwentu wejść z czystym sumieniem już dziś zachęcamy do pojednania się z Bogiem i z ludźmi przez spowiedź. Spowiadamy codziennie kwadrans przed każdą Eucharystią w dni powszednie, a w niedziele podczas każdej Mszy świętej. Zaplanujmy udział w rekolekcjach adwentowych, które rozpoczną się od piątku 11 grudnia i potrwają do niedzieli 13 grudnia, a poprowadzi je Ks. dr Grzegorz Ogorzałek – ojciec duchowny z lubelskiego Seminarium Duchownego. Przypominamy, że w niedziele transmitujemy na naszym kanale YouTube Mszę świętą o godz. 12-ej.
  2. Dziękujemy Parafianom z ul. Hrubieszowskiej – z domów wolno stojących – za troskę o piękno w naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę 250 zł. Dziękujemy również Paniom za przygotowanie pięknej adwentowej dekoracji. Sprzątających, ofiarodawców i ich rodziny polecać będziemy w piątkowej wieczornej Mszy św. W najbliższą sobotę zapraszamy do troski o nasz kościół Parafian z ulic: Mościckiego i Sowińskiego. Jednocześnie prosimy na czas adwentu nie dekorować kościoła kwiatami z racji stałej dekoracji adwentowej.
  3. Jutro o godz. 17:30 zapraszamy na modlitwę wypominkową za zmarłych nauczycieli i pracowników edukacji.
  4. W środę 2 grudnia zapraszamy po Mszy świętej wieczorowej na spotkanie Kręgu Biblijnego.
  5. Stowarzyszenie Hospicjum Domowe Ks. Malinowskiego prosi o wsparcie finansowe poprzez zakup cegiełek: kalendarzy ściennych na przyszły rok. Można je nabyć w zakrystii za dobrowolną ofiarę wrzucaną do puszki.
  6. W tym tygodniu wypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na godz. 17:30 na adorację w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W piątek spowiedź przed poranną Eucharystią oraz od godz. 17:00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym dniu w godzinach od 11:00 do 12:00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:30.
  7. W tym roku z racji sytuacji pandemicznej przedstawiciele Rady Parafialnej nie będą roznosić opłatków po domach – jak to było w zwyczaju. Dlatego prosimy, aby osobiście przychodzić po poświęcony opłatek do zakrystii po każdej Mszy świętej lub do kancelarii parafialnej – taka możliwość będzie aż do Wigilii. Zwyczajowe ofiary składane z racji opłatka są wyrazem naszej odpowiedzialności za stan materialny naszej świątyni.
  8. Polecamy prasę katolicką: W „Gościu Niedzielnym” jest kalendarz ścienny na przyszły rok z ilustracjami świętych, a w „Niedzieli” płyta z rekolekcjami zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi przez 33 dni. „Mały Gość Niedzielny” zawiera płytę z piosenkami Magdy Anioł.
  9. Zachęcamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami oraz kandydatów do bierzmowania, abyście przychodzili na Eucharystię niedzielną i na roraty.