logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

Chrystusa Króla

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

22 LISTOPADA 2020 R.

  1. W niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży obchodzi swoje Święto Patronalne. Z tej okazji dziękujemy Bogu za młodzież zgromadzoną w naszym KSM-ie i modlimy się dla nich o hojność Bożych łask w dalszej działalności na rzecz Boga, Kościoła i Ojczyzny. Zapraszamy chętnych młodych ludzi pragnących rozwijać swoją wiarę do szeregów KSM-u, warto choćby odwiedzić naszą stronę na Facebooku KSM Effatha w Chełmie, aby zobaczyć, czym konkretnie się zajmujemy.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z ulic: Wiejska, Graniczna, Żeromskiego, Wyszyńskiego, Parkowa, Cisowa i Litewska za sprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę 40 złotych. Serdeczne Bóg zapłać również pracownikom WTZ i Parafianom za pomoc w uprzątnięciu liści z terenu przykościelnego. Na następną sobotę do pomocy przy sprzątaniu świątyni zapraszamy Parafian z ul. Hrubieszowskiej z domów wolnostojących.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczamy na wsparcie budownictwa sakralnego w naszej diecezji.
  4. Dziś podczas wszystkich Mszy świętych dokonujemy poświęcenia opłatków na stół wigilijny. W tym roku prosimy, aby każdy osobiście przychodził po poświęcony opłatek do zakrystii po każdej Mszy świętej lub do kancelarii parafialnej. Zorientujmy się wokół naszego sąsiedztwa – jeżeli są osoby, które nie będą mogły przyjść do świątyni, to zaproponujmy pomoc i zanieśmy takim ludziom ten symbol Boga, który dla nas stał się chlebem. Zwyczajowe ofiary składane z racji opłatka są wyrazem naszej odpowiedzialności za stan materialny naszej świątyni. Z góry za złożone ofiary i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są nowe numery „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, i „Małego Gościa Niedzielnego” z płytą zawierającą chrześcijańskie piosenki Magdy Anioł.
  6. Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy przeżywanie adwentu. Niech ten czas będzie głębokim zastanowieniem się na modlitwie, w jakim kierunku zmierzamy i jakie miejsce zajmuje w naszym życiu Pan Bóg.
  7. W zakrystii są do nabycia kalendarze Maryjne i Stowarzyszenia Hospicjum Domowego im. Ks. Kazimierza Malinowskiego za dobrowolną ofiarę.