logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

33. Ndz.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 LISTOPADA 2020 R.

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA MATKI BOŻEJ MIŁOSIERDZIA

  1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową z racji wspomnienia Matki Bożej Miłosierdzia. Naszym Parafianom i Gościom życzymy, aby Pani z Ostrej Bramy wypraszała silną wiarę i miłość do Boga i do ludzi, aby chroniła nas przed wszelkimi zasadzkami złego ducha w codziennym życiu. Składamy serdeczne Bóg zapłać diakonowi Maciejowi Głębockiemu za głoszenie nam Słowa Bożego w dniu dzisiejszym. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary na tacę, które są przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne.
  2. Dzisiaj również z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy 4. Światowy Dzień Ubogich, w tym roku pod hasłem:” Wyciągnij rękę do ubogiego.” Z tej racji ofiary składane do puszki przed kościołom przeznaczone są na pomoc ubogim.
  3. Dziękujemy Parafianom z ulic Bazylany, Łanowa i Potockich za sprzątanie świątyni i złożoną ofiarę 140 zł. Młodzieży z KSM-u i Lektorom dziękujemy za porządkowanie terenu przed kościołem na dzisiejszą uroczystość. Zapraszamy na Mszę świętą do Miłosierdzia Bożego w Waszej intencji w piątek o godz. 18:00. Na następną sobotę do pomocy przy sprzątaniu świątyni zapraszamy Parafian z ulic: Wiejska, Graniczna, Parkowa, Żeromskiego, Wyszyńskiego, Litewska i Cisowa.
  4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są nowe numery „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Egzorcysty” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
  5. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższą środę po wieczornej Eucharystii w kościele, gdzie będzie można zachować bezpieczną odległość.
  6. Zapowiedzi przedślubne: Jarosław Pilarski i Paulina Pilarska z d. Czepiel, cywilnie związani, oboje z parafii Narodzenia N.M.P. w Chełmie – zapowiedź druga. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi ma obowiązek nas o tym powiadomić.
  7. W zakrystii są do nabycia kalendarze Maryjne i Stowarzyszenia Hospicjum Domowego im. Ks. Kazimierza Malinowskiego za dobrowolną ofiarą.