logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

11. Ndz zw.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

13 CZERWCA 2021 R.

 1. Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Z dniem 20 czerwca 2021 r. dyspensy zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.
 2. Bóg zapłać Parafianom z ulic Brzechwy, Dąbrowskiego i Wybickiego za sprzątanie świątyni, udekorowanie kwiatami i złożoną ofiarę 150 zł. Na najbliższą sobotę prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła Parafian z ulicy Paderewskiego.
 3. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej wyłożonej na ławce w przedsionku świątyni.
 4. Dzisiaj kolejny dzień fatimski zapraszamy na godz. 17:00 na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej połączone z procesją z figurką wokół świątyni.
 5. W najbliższy czwartek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w sali pod kościołem.
 6. W najbliższą sobotę o godz. 19:00 młodzież z KSM-u i z naszej Scholki „Iskierki Bożego Miłosierdzia” serdecznie zapraszają na modlitewne uwielbienie Pana Boga i modlitwę w intencji katolickiego wychowania dzieci i młodzieży.
 7. W najbliższą niedzielę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne połączone z Eucharystią o godz. 12-ej. Natomiast po wieczornej Eucharystii zapraszamy wszystkich członków Parafialnego Zespołu Synodalnego na spotkanie na plebanii.
 8. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 9. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie serdecznie zaprasza osoby w wieku 60+do Dziennego Domu Seniora mieszczącego się przy ul. Ogrodowej 36 w Chełmie. Zapewniają wiele możliwości rozwoju i aktywności dla uczestników. Szczegóły na plakacie oraz na ulotkach, które seniorzy przy wyjściu ze świątyni będą mogli otrzymać od ministrantów.
 10. Zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce rowerowej w dniach 2 -10 lipca z Chełma do Częstochowy. Zapisy prowadzone są przez formularz internetowy dostępny na profilu facebookowym Chełmskiej Grupy Rowerowej. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 11. Zapowiedzi przedślubne: Monika Mazur, panna z parafii naszej i Grzegorz Rafał Szczypka, kawaler z parafii Chrystusa Króla w Chybiu – zapowiedź pierwsza. Emil Poznański, kawaler z parafii tutejszej i Ewelina Katarzyna Cymborska, panna z parafii Wszystkich Świętych w Depułtyczach – zapowiedź druga. Szymon Mateusz Kawalec i Paulina Koper – oboje z parafii Narodzenia N.M.P. w Chełmie – zapowiedź druga. Każdy, kto by znał przeszkody do ślubu zachodzące między wymienionymi, jest obowiązany nas o tym powiadomić.