logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA „MIŁOSIERDZIA BOŻEGO” – 23 kwietnia 2017r.

  1. W dniu święta naszej parafii pragniemy złożyć naszym parafianom i gościom najserdeczniejsze życzenia. Niech Miłosierny Bóg daje Wam w każdym dniu życia odkrywać swoją nieustającą pomoc i błogosławieństwo. Niech pomaga przezwyciężać słabości i uświęca to , co w Was dobre, piękne i szlachetne. Niech błogosławi nam w duszpasterskich działaniach, abyśmy jak najwięcej ludzi przyprowadzili do Jego Miłosiernego Serca.
  2. Bardzo serdecznie dziękujemy wielu osobom, które angażowały się w przygotowanie naszej świątyni do świętowania Triduum Paschalnego oraz do dzisiejszej uroczystości odpustowej. Dziękuję Paniom: Janinie Skibie, Jolancie Urzędowskiej i Krystynie Dąbrowskiej, za udekorowanie świątyni na święta. Dziękuję sprzątającym kościół w dniu wczorajszym z ulic: ks. Berezeckiego, Grottgera, Podborcze i Braci Gierymskich i za złożoną ofiarę 60zł. Na najbliższą sobotę zapraszam do sprzątania mieszkańców ulicy Emilii Plater. Składam serdeczne Bóg zapłać Radzie Duszpasterskiej za troskę o otoczenie kościoła. Dziękuję wszystkim Paniom, które przygotowały ciasta na dzisiejszą uroczystość. Dziękujemy Scholi szczególnie Adrianowi i Ani – prowadzącym i Liturgicznej Służbie Ołtarza za udział w nabożeństwach. Za Was wszystkich będziemy się modlić do Miłosierdzia Bożego w najbliższy piątek o godz. 18:00.
  3. W dniu dzisiejszym Caritas obchodzi święto patronalne i rozpoczynamy 73. Tydzień Miłosierdzia w Kościele katolickim. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek przeznaczone na „Fundusz Caritas”.
  4. Z prasy katolickiej dziś szczególnie polecamy zakup „Gościa Niedzielnego”, w którym jest wartościowy film o śledztwie, dotyczącym zniknięcia ciała Chrystusa, które przeprowadził rzymski żołnierz. Poza tym najnowsza „Niedziela” i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.
  5. Zapowiedzi przedślubne: Grzegorz Stelmach, kawaler z parafii tutejszej i Anna Natalia Chmielewska, panna z parafii Narodzenia N.M.P. w Chełmie – zapowiedź pierwsza. Każdy kto, by wiedział o przeszkodach zachodzących między wymienionymi, jest zobowiązany zawiadomić kancelarię parafii naszej.
  6. Dzisiaj po wieczornej Eucharystii zapraszam wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie świąteczne, które odbędzie się w sali na plebanii. W związku z tym spotkaniem dzisiejsze spotkanie Kręgu Biblijnego jest odwołane.
  7. W następną niedzielę o godz. 19:00 Krąg Biblijny zaprasza do udziału w nabożeństwie wielkanocnym „DROGA ŚWIATŁA”. Jest to przeżywanie 14 spotkań ze Zmartwychwstałym Jezusem.
  8. Dziękujemy ks. dr Andrzejowi Oleszko Dyrektorowi Domu Księży Emerytów w Lublinie za celebrację i głoszone Słowo Boże. Dziękujemy Klerykowi i wiernym za ofiary na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.