logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

logo

07:00 | 10:30

12:00 | 18:00

Kościół parafialny

09:00

Kaplica w Strupinie Dużym

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ADRES

ul. ks. Zygfryda Berezeckiego 1
22-100 Chełm

GODZINY OTWARCIA KANCELARII

Pon - Sob: 08:00 - 8:30 oraz 17:00 - 17:45

TELEFON

(82) 564-07-30
(czynny w godzinach pracy kancelarii)

EMAIL

milosierdziechelm@gmail.com

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Kościół bez młodych nie byłby tym samym Kościołem. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży daje szansę na rozwój młodych ludzi w duchu postawy chrześcijańskiej. Spotkania odbywają w każdy piątek o godz. 19:00 w salce pod kościołem. Serdecznie zapraszamy na mszę o godz. 18:00 a następnie na spotkanie.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to ludzie, którzy kochają Pana Boga, Kościół i Polskę. KSM zrzesza młodych, pragnących rozwijać swoją wiarę, nadzieję, miłość i wszystkie wartości, które sprawiają, że człowiek staję się lepszy. W KSM-ie obowiązuje przysięga: „Służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie! GOTÓW! Tutaj młodzi dobrowolnie spotykają się co tydzień, aby wspólnie się modlić, rozmawiać na interesujące nas tematy, rozwijać swoje myślenie, aby czynić wiele bezinteresownego dobra, aby się świetnie bawić, aby nabierać odwagi do świadczenia o Bogu wobec, tych którzy potrzebują – czyli dzielić się swoją wiarą, nie wstydzić się Chrystusa.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Effatha” przy parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmie (to nasza nazwaJ oznacza „Otwórz się” i są to słowa Chrystusa, które wypowiedział do głuchoniemego, po czym ten odzyskał zdrowie) swymi początkami sięga jesieni 2011 roku. Z inicjatywy ówczesnego Księdza Proboszcza Krzysztofa Krakowiaka kilka osób zaczęło się regularnie spotykać i w ten sposób w maju 2012 roku zarejestrowano oficjalnie nasz KSM i wybrano pierwszy zarząd, którego przez 2 lata prezesem była Karolina Nafalska, zastępcą prezesa Anna Urzędowska, skarbnikiem Adrian Nafalski, sekretarzem Karolina Kośniewska, a zastępcą sekretarza Klaudia Nadworska. Z czasem KSM się rozrastał liczebnie – było nawet do 30 osób! Drugim prezesem na kolejne dwa lata została wybrana Anna Urzędowska, jej zastępcą był Adrian Nafalski, skarbnikiem Karolina Nafalska, sekretarzem Klaudia Nadworska, a jej zastępcą Renata Bernat. A obecnie od 13 maja 2016r. prezesem naszego oddziału jest Patrycja Ćwiek, jej zastępcą Klaudia Nadworska, skarbnikiem Katarzyna Hurko, sekretarzem Renata Bernat i jej zastępcą Michał Nowak.

A oto opinie samych KSM-owiczów o naszej grupie. Niech one same pomogą Ci zobaczyć, czym tak naprawdę jest KSM!

„Dla mnie KSM jest drugim domem po tym rodzinnym. Czuję się tu dobrze, bardzo lubię tutaj spędzać wolny czas. KSM jest dla mnie szczęściem, tu odnajduję drogi do Boga. Bez Was miałbym pustkę w sercu.”

„KSM jest dla mnie wspólnotą, dzięki której mogę być bliżej Boga, bliżej ludzi, przyjaciół. Odkąd tu przychodzę, jestem bardziej otwarta, nie wstydzę się swojej wiary. Tutaj czuję bliskość innych i jestem bardzo szczęśliwa, że mogę spędzić miło czas.”

„Wspólnota, która prowadzi ludzi do Boga.”

„Tu poznaję Boga, drugiego człowieka i siebie.”

„KSM jest dla mnie czasem wspaniałych modlitw i zabaw.”

„KSM jest dla mnie rodziną, drogą do świętości, oddaniem się Bogu, skupieniem się na modlitwie bez wyśmiewania ze strony innych jak np.: w szkole, możliwością wyrażania swojego zdania na forum.”

„Tu jest miła atmosfera.”

„Tu zyskuję chęć do życia.”